Majstrovstvá škôl v golfe 2017

Článok vložil/a Pavel Spišiak - 21. mája 2017 - Časopis, Golf, Novinky - 0 x komentované

Majstrovstvá stredných a vysokých škôl v golfe2017  majú svojich víťazov

10. máj 2017 sa niesol v znamení veľkého  zápolenia golfistov stredných a vysokých škôl Slovenska.

Po chladných a zamračených dňoch  privítalo súťažiacich mrazivé ale slnečné ráno. Usporiadatelia museli kvôli mrazu presunúť štart o 30 minút, ale oplatilo sa. Slnko májovými lúčmi ohrialo vzduch, roztopilo námrazu a mohlo sa začať.  Slávnostný nástup pozdravili okrem organizátorov aj hostia a partneri turnaja – za vysoké školy pán Róbert Janíkovský, za rodičov pani Katarína Halagovcová, za Slovenskú golfovú asociáciu pán Ján Pečo , za organizátorov riaditeľ SSG pán Pavel Spišiak a ako partner a sponzor súťaže sa prihovoril pán Martin Gabriel, ktorého cestovná kancelária Gabriel TOUR venovala hlavnú cenu víťazovi za jednotlivých hráčov – zájazd do Španielska do luxusného golfového rezortu.

Po slávnostnom odpale na jamke č.10, ktorý bravúrne zvládol pán Spišiak sa prvé družstvo z dvanástich postavilo na odpal a majstrovstvá sa začali. Hralo sa v príjemnej aj keď súťaživej atmosfére. Priebežné hodnotenia dokazovali vyrovnanosť hráčov a družstiev. Prekvapením bolo hole in one, ktorý sa podaril na tretej jamke hráčke Margaréte Verešovej z Gymnázia na Bílikovej ul. V Bratislave.

V skorých popoludňajších hodinách sa prvé družstvá dostali do cieľa svojej hry na 18. jamku. Po príchode posledného družstva bolo všetko jasné.   V kategórii ženy sa na prvom mieste umiestnila Táňa Čičová so skóre 70, na druhom mieste sa umiestnila Margaréta Verešová so skóre 72 a  na treťom mieste sa umiestnila Lea Klimentová so skóre 73. V kategórii muži boli umiestnenia nasledovné: 1. miesto s vynikajúcim skóre 68 získal Richard Oles, 2. miesto patrí Pavlovi Machovi, ktorý mal skóre 72 a 3. miesto Lukášovi Ružekovi so skóre 73.

Z dvanástich družstiev sa nakoniec ako najlepšie ukázalo družstvo SSG – Lea Klimentová, Lucia Hrbíková a Marek Patzelt, obhájili tak prvenstvo spred minulého roka. Na druhom mieste sa umiestnilo 1. Súkromné gymnázium Bratislava a na treťom mieste Gymnázium Grosslingova tiež z Bratislavy.

Absolútnym víťazom Majstrovstiev stredných a vysokých škôl v golfe 2017 sa stal Richard Oles so spomínaným skóre 68 a získal tak zájazd do Španielska, ktorý venovala cestovná kancelária Gabriel TOUR. Majstrovstvá sa tak skončili s pocitom radosti a šťastia a tí, ktorí nevyhrali teraz, veria, že sa tak stane  na najbližšom turnaji. Všetkým to želáme a organizátorom patrí poďakovanie za výbornú prípravu pekného golfového podujatia.

PaedDr. Darina Šuľanová

viacej na facebooku

 

Autor článku

Pavel Spišiak

riaditeľ školy

Mojou hlavnou zásadou vo vyučovacom procese je vidieť v každom žiakovi jeho osobnosť, ktorá sa rozvíja tak,  aby boli naplnené jeho životné ambície. Každý študent musí cítiť,  že má právo byť úspešný.  Príležitostí je veľa. Objavovať ich spoločne je krásny pocit. Preto ma baví byť učiteľom.

» Profil autora

0 x komentované