Poľsko-slovenský výmenný pobyt

Článok vložil/a Zuzana Godálová - 9. októbra 2017 - Jazyky - 0 x komentované

Viete, kde je Chorzów? Naši prváci už vedia, že je to mesto severných slovanských susedov, v ktorom sídli  naše družobné Liceum Batorego. Uplynulý týždeň nás navštívila skupina jeho študentov s dvomi učiteľmi a necelé štyri dni s nami strávili pekné chvíle na škole – s hrami na zoznámenie – v poľštine aj slovenčine, pri anglických prezentáciách o Bratislave, so španielskymi pesničkami, poľskou históriou, interaktívnou hodinou diplomacie, či s golfovými palicami alebo pri voňavej grilovačke.  Aj s druhákom Lukášom a štvrtákom Ondrejom, ktorí za starších študentov asistovali pri návšteve, sme spolu navštívili Danubianu i Staré Mesto.

Za našich hostiteľov pár slov od Lenky z 1. A: „Poľská nášteva sa mi páčila, strašne dobre sme si všetci sadli. Každý deň sme im ukazovali krásu Bratislavy a myslím, že im sa páčila Bratislava tiež.“

A zhrnutie od kvartánky Euniky: „V dňoch 3.- 6. 10. sme mali možnosť zoznámiť sa so študentmi z Chorzova.

Čas, ktorý som strávila s jednou zo študentiek – Júliou, bol príjemný. Júlia je milé, priateľské dievča. Nerobila som si žiadne predstavy, preto ma nič neprekvapovalo. Iba snáď to, že bola podľa mňa oveľa zdvorilejšia, ako som zvyknutá u väčšiny našich vrstovníčok.

Večery sme si vypĺňali rozhovormi, pozeraním fotografií, porovnávaním našej a jej školy. Ona videla nevýhodu, že nemajú 8-ročné gymnázium, a tiež že majú v triede 30-32 študentov. Povedala, že nám je fajn, keď je nás menej. Rozprávali sme sa o jej a mojich záujmoch, ona jazdí na koni.

Program, ktorý bol pre nás pripravený, bol aj podľa našich hostí zaujímavý. Mne sa najviac páčil 2.deň – návšteva Danubiany, a najzábavnejší bol deň pred odchodom. To preto, že sme boli všetci spolu, spievali a hrali sme sa – bolo nám veselo.“

Dozobaczenia w marzcu w Polsce, cieszymy się na spotkanie…

 

 


0 x komentované