Ukončenie golfovej sezóny 2015

Článok vložil/a Pavel Spišiak - 28. októbra 2015 - Golf, Nezaradené, Novinky - 0 x komentované

Slovanské gymnázium cup – jeseň 2015

Golfová túra žiakov, učiteľov, rodičov a priateľov školy je ukončená. Pozrite si výsledky:

Gymnázium cup

Činnosť Golfového klubu ssg dokumentuje video:

fotografie z turnajov:

Rozhovor Maroša Rojka s riaditeľom školy RNDr. Pavlom Spišiakom počas podujatia „Ukončenie golfovej sezóny 2015“ (dňa 22.10.2015) :

MR: Práve sa skončilo spoločenské podujatie Ukončenie golfovej sezóny SSG, ktorého sa zúčastnil aj generálny sekretár SKGA (Slovenská golfová asociácia) pán Kamil Balga, čo bolo príjemným prekvapeným. Ako by ste zhodnotili toto podujatie a aj celú sezónu 2015?

PS: Hneď by som reagoval na fakt, že tejto akcie sa zúčastnil generálny sekretár SKGA.  Golfový klub SSG sa už dlhý čas uchádza o možnosť stať riadnym, respektíve pridruženým členom SKGA. Toto stretnutie som uvítal, pretože generálny sekretár hľadá spôsob, aby sa nám tento cieľ darilo zrealizovať. SKGA podporuje aktivity nášho klubu.

MR: Ktoré aktivity a akcie boli najúspešnejšie?

PS: „Rytieri a kňažné golfu“ denné letné tábory pre  najmladších žiakov a deti počas letných prázdnin. Počas nich golfový areál ožil a zažili sme tu príjemné chvíle. Mladí žiaci sa naučili základy a mnohí z nich získali počas leta zelenú kartu, čo je veľmi hodnotné. Okrem toho musím spomenúť aj naše najprestížnejšie podujatie, ktorým sú stále Majstrovstvá základných a stredných škôl v golfe 2015. Majstrovstvá budeme organizovať aj v roku 2016.

MR: Toľko ku hodnoteniu predchádzajúcej sezóny. Stali ste sa víťazom kategórie Open na školských turnajoch Slovanské gymnázium cup. Ako vnímate tento úspech?

PS: Už dlho som sa chystal na nejaký úspech, alebo zlepšenie hendikepu, teraz sa mi podarilo oboje (smiech). Aj vďaka výsledku v Piešťanoch, kde som znižoval hendikep na 42, mi to vyšlo. Už som na sebe dlhšie cítil, že snáď príde ten moment, keď to všetko do seba zapadne, tak som rád. Dokonca mám ešte chuť zahrať si nejaký turnaj a skúsiť znížiť ešte viac.

MR: Dá sa teda očakávať snaha v jarnej časti obhájiť prvenstvo? Bude to asi náročné, keďže konkurencia rastie a aj teraz to bolo veľmi tesné.

PS: Určite áno, ale je pravda, že ostatní mi riadne šliapu na päty (smiech). Ale tentoraz som to zvládal a som na to pyšný.

MR: Väčšinu turnaju hrávate vo flighte s Ernestom (Gubranom). Je medzi vami rivalita, nejaké to doberanie sa a súťaženie?

PS: Jasné, to patrí k tomu. My si na turnajoch rozumieme a vieme sa vzájomne nielen podporiť ale aj motivovať. Keď sa jednému darí, tak ten druhý má z neho radosť a naopak. Avšak, vždy sa snažíme jeden druhého prekonať (smiech). Máme ku golfu kladný vzťah a snažíme sa ho poznávať stále viac a viac.

 

MR: Ďalšia sezóna sa blíži, aké sú plány do roku 2016?

PS: Takou novinkou do novej sezóny je naša snaha zapojiť žiakov školy do organizácie turnajov ssg. Cieľom je, aby management turnajov prešiel postupne od nás dospelých do ich kompetencie. Máme vytypovanú skupinu žiakov, lídrov, ktorí sú zanietení a určite budú mať našu podporu a pomoc po všetkých stránkach pri organizácii. Týmto krokom očakávame, že do organizácie turnajov prinesú niečo nové, niečo čo tieto turnaje obohatí aj z pohľadu mladých a študentov.

MR: Sú už naplánované aj nejaké iné akcie, okrem školských turnajov?

PS: Golfovú sezónu plánujeme otvoriť kempom v golfovom klube Svratka (Golf Club Svratka 1932), kde máme naplánované 4 dňové sústredenie. Počas jedného z dní sa uskutoční aj prvý z turnajov Slovanské gymnázium cup 2016. Naviac, toto podujatie sme plánovali uskutočniť spolu s Diplomatickým klubom.

MR: Prečo práve s Diplomatickým klubom?

PS: Diplomacia a golf majú k sebe blízko a na škole máme obe zamerania, preto je tu snaha spojiť tieto dva školské kluby na jednom mieste. Cieľom je zapojiť študentov z oboch klubov do spoločných aktivít, ktoré môžu priniesť nové nápady, projekty ale aj zážitky. To znamená, že tento kemp nie je určený len pre golfistov, ale aj žiakov študujúcich obor diplomacia.

MR: Plány na rok 2016 sú jasné a plné aktivít, tak mi neostáva nič iné, len zaželať veľa šťastia.

PS: Je to tak, máme sa na čo tešiť a pevne verím, že sezóna 2016 bude úspešná.

Pozrite si tiež rozhovory na facebooku

 

0 x komentované