Kategórie
Aktuality

Majstrovstvá stredných a základných škôl v golfe 2024

Súkromné slovanské gymnázium v spolupráci s SKGA znovu organizuje Majstrovstvá stredných a základných škôl v golfe. Toto jedinečné športové podujatie sa uskutoční dňa 12.6. na ihrisku v Hrubej Borši. 

Cieľom turnaja je podporiť mladé talenty v golfe a poskytnúť im príležitosť ukázať svoje schopnosti v priateľskom a súťaživom prostredí. Srdečne pozývame všetkých mladých golfových nadšencov, aby sa zúčastnili majstrovstiev.

Tak ako vždy, hlavnou kategóriou je tímová súťaž (pre 2 a 3 členné družstvá) a hrajú sa takisto aj samostatné kategórie jednotlivcov chlapcov a dievčat. Tímové víťazstvo obhajuje gymnázium Pierre de Coubertina z Piešťan a minuloroční víťazi v kategórii jednotlivcov sú Tobias Munk a Dominika Sedláková. 

Záujemcovia sa môžu prihlásiť do 9.6. na turnajovej stránke SKGA https://www.golfgenius.com/pages/10615551575357157220 a tímy môžete prihlásiť na emailovej adrese taboryssg@gmail.com

Tešíme sa na vašu účasť!

Kategórie
Aktuality

Otvorenie golfovej sezóny 2024

Krásne, takmer až letné, počasie sme tento týždeň využili na spontánne otvorenie golfovej sezóny 2024. Bez turnajového tlaku sme si zahrali a zatrénovali na ihrisku v Hrubej Borši a odštartovali naše spoločné golfové zážitky v tomto roku. Zahrať si prišlo až 36 hráčov, čo je dôkazom, že golf na škole znovu rastie. Nasledovať bude kurz na ZK pre nových záujemcov, ktorí tak budú môcť potom hrať aj turnaje.

Kategórie
Aktuality

Projektové vyučovanie: Vrstvy atmosféry

Celkom sme sa vyhrali a nové veci sa podozvedali… Zadanie bolo: „Z akých vrstiev sa skladá atmosféra?“

Žiaci 8. ročníka, na fyzike, s pani učiteľkou Puškášovou pracovali, vyhľadávali a diskutovali v skupinách o atmosfére. Spoznali jednotlivé vrstvy atmosféry, ich výšku, teplotu vzduchu, hustotu vzduchu a javy, ktoré môžeme v nich pozorovať.

Cieľ spoznávania splnený… 🙂

Kategórie
Aktuality

Projektové vyučovanie na hodinách geografie

Vieme, že naši najmenší majú vlastný svet. 🪐

Preto sa pani učiteľka geografie Mgr. Júlia Dolanská rozhodla podporiť ich fantáziu, kreativitu a vrámci projektového vyučovania na hodinách geografie si piataci vytvorili mapu svojej krajiny. Žiaci si aj v praxi vyskúšali aké to je byť kartografom a využili poznatky z vyučovacích hodín či mapové znaky, ďalej si zopakovali geografickú sieť 🌐 nakoľko ich mapa mala obsahovať všetky prvky reálnej mapy (legenda, mierka mapy, poludníky, rovnobežky a pod.).

Tešíme sa z ich výtvorov. 🗺️

Kategórie
Aktuality

Lyžiarsky výcvikový kurz 2024

Kým naši mladší žiaci – deviataci, skladali skúšky na Testovaní 9 zo slovenského jazyka a matematiky, ostatní žiaci základnej školy a gymnázia sa 17. až 22. marca 2024 zúčastnili lyžiarskeho výcviku, ktorý zorganizoval pán učiteľ Michalka spolu s pani učiteľkou Godálovou. Deti si vychutnali krásne počasie, sneh, lyžovanie a spoločne strávený čas v lyžiarskom stredisku si veľmi užili.

Kategórie
Aktuality

Geografická olympiáda kategória Z 🌏

Z celkového počtu 21 žiakov postúpilo do krajského kola až 12 našich študentov:
Tomáš Madej, Samuel Pastír, Lujza Polomská, Ema Mazanová, Jakub Kromka, Dominik Vrtoch, Christian Herrera Fuentes, Timur Hropko, Yasmine Hesham Saleh, Peter Hristovski, Sofia Hauzerová a Karin Kertésová.

Ďalej sa zúčastnili:
Oliver Nagy, Sophia Aujeská, Sára Čahojová, Yana Gaitukiyeva, Patrícia Nemcová, Artyom Smelov, Glib Silyayev, Alex Cehlárik a Ivan Bochak.

Zo zúčastnených nás budú na krajskom kole reprezentovať:
1.A – CHRISTIAN HERRERA FUENTES
Sexta – SOFIA HAUZEROVÁ
3.A – TOMÁŠ MADEJ a DOMINIK VRTOCH

Blahoželáme a držíme palce. 🤞

Kategórie
Aktuality

Celoslovenské kolo recitačnej súťaže Ruské slovo v Košiciach

Žiaci našej základnej školy a gymnázia nás dnes reprezentovali na celoslovenskom kole recitačnej súťaže Ruské slovo v Košiciach.

Naše dve žiačky zo základnej školy Tamara Jurčová a Kira Shchukina vyhrali vo svojich kategóriách 2. miesta a žiak nášho gymnázia Saveliy Zinovyev vyhral vo svojej kategórii 1. miesto.

Gratulujeme vám k vašim úspechom!

Kategórie
Aktuality

Slávnostná akadémia k 30. výročiu založenia školy

Milí naši priatelia SSG,

či už žiaci, absolventi, rodičia, učitelia, bývalí učitelia, priatelia, známi, pracovníci, spolupracovníci súčasní aj predchádzajúci. Počas večera sme si prešli 30-ročným obdobím SSG veľmi peknou a milou formou. Za čo chcem v prvom rade poďakovať Martinovi Mikulášekovi, bez ktorého by tento krásny večer nemohol byť. Bez jeho nadšenia a pochopenia, aké dôležité je vyjadrovať sa formou umenia a spoločenských kontaktov.

Zároveň chcem poďakovať aj svojim milým kolegom, bez ktorých by nemohlo byt Súkromné slovanské gymnázium, teda SSG – Martin Križan, Zuzana Godálová, Róbert Zeman, Jaroslav Pecen a Vlado Michalka. Nebudem v tejto chvíli odovzdávať medaily ani rády, aj keď určite aj k tomu raz príde. Odovzdávam kytice, ako symbol toho, že s priateľstvom a so zmyslom tvoriť sa dá vydržať aj vtedy, keď je to skutočne náročné. Hlavne s úctou a láskou k sebe, k nám všetkým a hlavne študentom, ktorí sú a tvoria SSG. Že sme prešli zaujímavým vývojom? Áno. To sme teraz videli a hlavne zažili.

Nepredstupujem pred Vás s veľkým zoznamom, čo všetko sme vytvorili, vybudovali a odovzdali našim študentom. S úctou k nám všetkým si však dovolím ešte raz citovať pani Elvíru Chadimovú. Raz mi povedala: „Paľo, školu nezakladáme na 5, 10, 15 alebo 20 rokov. Zakladáme ju minimálne na 100 rokov.“ Ostal som zarazený. Až s odstupom času som si uvedomil, koľko pravdy a čo všetko sa schovávalo v tejto krátkej myšlienke. Na tretinu sme už skoro dosiahli. Bude to chcieť ďalšie generácie, ale pani Chadimová určite hovorila pravdu.

Vždy sme mali veľa priateľov a známych, ktorí nám pomáhali. Ten, kto nás prišiel podporiť v tento večer je pán starosta mestskej časti Bratislava – Podunajské Biskupice, pán Roman Lamoš.

Veľká vďaka.

Pavel Spišiak
Riaditeľ

Kategórie
Aktuality

Súťaž Ruské slovo 2024

Minulý týždeň sa v Bratislave konalo každoročné okresné kolo súťaže recitátorov ruskej poézie a prózy. Ruské slovo je súťaž v prednese pôvodnej aj vlastnej umeleckej tvorby v ruskom jazyku určená pre žiakov základných, stredných a vysokých škôl. Do súťaže sa zapojili aj žiaci našej školy.

Na prvom mieste sa v jednotlivých kategóriách umiestnili:
Tamara Jurčová, 9.A
Kira Shchukina, 9.A
Patrícia Gratzl, 1.A
Saveliy Zinovyev, 1.A

Gratulujeme k dosiahnutému úspechu.

Výhercovia sa zúčastnia celoštátneho kola recitačnej súťaže v Košiciach. Prajeme im znova veľa úspechov!

Kategórie
Dni otvorených dverí

Deň otvorených dverí

⚠️ Pozor zmena termínu: Deň otvorených dverí bol presunutý na 14. 2. 2024.

 • 14. 2. 2024 od 09:00 hod. do 14:00 hod.
 • miesto: elokované triedy Súkromného gymnázia na Dvojkrížnej ulici 47 a 49.
 • Program:
  • 9:00 hod. otvorená hodina diplomacie (ukážky vyučovania a vedomostné testy pre záujemcov)
  • 10:00 hod. ukážky golfovej hry
  • 10:30 hod. spoločná prehliadka priestorov
  • 11:00 hod. diskusia s vedením školy
  • od 12:00 hod. individuále konzultácie pre záujemcov, ktorí nemohli prísť na predchádzajúci program

Vyplňte prihlášku na DOD

DOD je určený rodičom a žiakom do prvého ročníka štvorročného štúdia gymnázia so zameraním na diplomaciu.

Budeme hovoriť o záujmových aktivitách. Navštívite vyučovanie na jednotlivých predmetoch. Zažijete atmosféru diplomatického klubu a zahráte si golf na golfovom simulátore.

Absolventi o svojej škole:

Peter Verčimák, naši absolventi o škole.
Lukáš Krajčík, aktívny člen klubu diplomacie

Niečo z nášho archívu:
Prihovoria sa vám učitelia anglického a ruského jazyka. Uvidíte ukážky z online vyučovania cudzích jazykov.

krátke predstavenie predmetov:

anglický jazyk

Ukážka z online vyučovacej hodiny anglického jazyka.

španielsky jazyk

Učiteľ španielskeho jazyka SSG a SZŠ, Mgr. Jaroslav Jurčuk

ruský jazyk

Učiteľ ruského jazyka SSG a SZŠ, Mgr. Ekaterina Borisova
Ukážka z online vyučovacej hodiny ruského jazykaa na SSG


Žiaci, členovia klubu diplomacie budú hovoriť o svojich aktivitách. Doterajších výsledkoch práce. Pripravia pre prihlásených žiakov ľahkú súťaž.

Ukážka z klubu diplomacie

Učiteľ diplomacie a golfu na SSG a SZŠ, Mgr. Maroš Rojko, PhD.
Vzučujúci predmetu diplomacia, Mgr. Maroš Rojko, PhD.
Účasť členov klubu diplomacie na konferencii v Moskve


Muzikál, dramatická výchova, rétorika. Ukážky a predstavenie tohto zaujímavého vyučovacieho predmetu.

Dagmar Žalúdková učiteľka ssg o vyučovacom predmete muzikál.

z predchádzajúcej tvorby

Muzikál Mníšky.
Vystúpenie žiakov muzikálového štúdia
20. výročie založenia školy
Školská akadémia pred 11 rokmi